Blog

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i zadbaj o swoje zdrowie

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

 

Aby zapomnieć o stresie i zregenerować utraconą witalność warto zafundować sobie masaż. Dobrze wykonany może dodać wiele energii, wyciszyć i zrelaksować. Wykonany przez bliską osobę działa podwójnie, gdyż dotyk ukochanego człowieka koi nerwy i poprawia samopoczucie. Jednak masaż wykonany przez profesjonalistę daje o wiele więcej niż tylko odprężenie. Masaż odprężający stosuje się, aby pozbyć się uporczywych bólów, zapobiec kontuzjom i wspomagać rehabilitację. Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd. Można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu.

 

Poprzez usprawnienie krążenia krwi i stymulację układu limfatycznego nasz organizm szybciej pozbywa się toksyn, co wpływa na jędrność i elastyczność naszej skóry. Masaż rozbija tkankę tłuszczową, a to powoduje, że nasza sylwetka staje się smuklejsza i piękniejsza. Masować można twarz, stopy, kark lub całe ciało. Inne korzyści płynące ze stosowania masażu to:

 

– lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek,

– pobudzenie czynności gruczołów i przyspieszenie przemiany materii,

– działanie przeciwzakrzepowe,

– miejscowe rozszerzenie naczyń włosowatych,

– szybsze wchłanianie obrzęków i wysięków.

 

 

Na czym polega masaż relaksacyjny?

 

Wykonuje się go przy użyciu takich technik, jak:

 

– głaskanie podłużne, poprzeczne, kuliste – są to powolne, delikatne ruchy wykonywane przy użyciu palców lub całych dłoni. Głaskanie poprawia krążenie krwi i limfy, uspokaja system nerwowy i łagodzi stresy. Głaskanie zazwyczaj rozpoczyna i kończy masaż,

 

– ugniatanie – ruchy można wykonywać całymi dłońmi albo jedynie opuszkami palców. Celem ugniatania jest poprawienie ukrwienia,

 

– delikatne rozcieranie – to uciskanie ciała dłońmi zaciśniętymi w pięści, bez rozciągania skóry. Rozcieranie wspomaga likwidację obrzęków, cellulitu oraz złogów,

 

– oklepywanie – całą dłonią lub tylko kantem oklepujemy ciało w celu pobudzenia krążenia.

 

Ważne jest, aby ruchy były powolne i płynne, przy użyciu środków poślizgowych obejmujących całe ciało człowieka. Masaż można wykonywać codziennie, a czas jego trwania wynosi około godziny.

 

Masaż ciała staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów upiększających skórę. Dlatego warto zwolnić, znaleźć trochę wolnego czasu i wybrać się na relaksujący i zdrowotny masaż.

 

 

Źródło: https://portal.abczdrowie.pl/masaz-relaksacyjny

 

 

Chcesz skorzystać z zabiegu masażu relaksacyjnego? Już teraz zamów wizytę Homedi!