Blog

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i zadbaj o swoje zdrowie

Masaż bańką chińską

Bańki chińskie kojarzą nam się z bolesnym leczeniem domowymi środkami. Jednak ten produkt chińskiej medycyny naturalnej nadaje się także do bardziej przyjemnych i relaksujących zabiegów, np. do masażu. Masaż bańką chińską jest to masaż relaksujący i masaż odchudzający, stosowany także jako sposób na cellulit. W zależności od tego, jaki rodzaj baniek chińskich wybierzemy, różne będzie ich zastosowanie. Masaż bańką chińską to zabieg z użyciem tych przyrządów, które łagodzą ból, poprawiają ukrwienie, zmniejszają obrzęki limfatyczne i pomagają walczyć z cellulitem. Dużą zaletą baniek chińskich jest również niewygórowana cena.

 

 

Masaż bańką chińską – rodzaje baniek

 

Bańki chińskie, czyli szklane bądź wykonane z innego hermetycznego tworzywa naczynia są stawiane na plecach osób skarżących się na dolegliwości układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca i bóle stawów. Mają okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym bańka może zassać się na skórze. W zależności od ich rodzaju stosuje się je na różne sposoby:

 

– bańki akupunkturowe są stawiane w odpowiednich punktach na ciele (w myśl zasad akupunktury),

– bańki próżniowe (zimne) wysysają powietrze pod ciśnieniem,

– bańki ogniowe (gorące) spalają powietrze dzięki podpaleniu brzegów naczynia,

– bańki cięte, podczas użycia których krew zasysana jest do bańki dzięki delikatnym nacięciom naskórka.

 

Masaż bańką chińską wymaga różnych rozmiarów baniek. Bańki do masażu różnią się wielkością – te większe stawiane są na sporych, dobrze umięśnionych powierzchniach, mniejsze w punktach trudno dostępnych i wrażliwych.

 

 

Masaż bańką chińską – rodzaje masażu

 

Popularność, jaką cieszy się zabieg stawiania baniek, przyniosła bańkom chińskim nowe zastosowanie. Bańki zaczęły być używane jako leczniczy masaż bańką chińską, który polega na przesuwaniu naczynek po bolesnych miejscach na ciele. W efekcie masaż bańką chińską łagodzi ból, odpręża i relaksuje jednocześnie. Taki masaż bańką chińską wykonywany jest po nałożeniu na skórę olejku, który pełni funkcję amortyzującą.

 

Dużo większym zainteresowaniem w temacie baniek chińskich cieszy się masaż bańką chińską na odchudzanie. Bańki chińskie mają zastosowanie w kosmetologii jako masaż antycellulitowy lub drenaż limfatyczny. Masowanie bańkami sprzyja poprawianiu krążenia krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga przemianę materii.

 

Dzięki temu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu. To sprawia, że umięśnione i obfite często w tkankę tłuszczową (bo tylko takie miejsca są całkowicie bezpieczne do stawiania baniek chińskich) uda, na których lubi pojawiać się pomarańczowa skórka, zostaną odżywione i pobudzone do pracy w spalaniu tłuszczu. Tym samym masaż bańką chińską jest jednym z zabiegów odchudzających.

 

Masaż antycellulitowy z zastosowaniem baniek chińskich trwa ok. 15-30 minut. Należy go wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie masaż bańką chińską wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

 

Z masażów bańką chińską korzystać może każdy, nie licząc kobiet w ciąży lub w okresie menstruacji, a także osób cierpiących na żylaki.

 

 

Źródło: https://portal.abczdrowie.pl/masaz-banka-chinska

 

 

Chcesz skorzystać z zabiegu masażu bańką chińską? Już teraz zamów wizytę Homedi!