FAQ

Sprawdź, o co najczęściej pytają nasi klienci

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapraszamy do kontaktu z nami!

Masaż i rehabilitacja z dojazdem

Jak działa Homedi?

Homedi to nowoczesna platforma internetowa, dzięki której możesz w prosty sposób zamówić profesjonalne usługi masażu, fizjoterapii i rehabilitacji z bezpłatnym dojazdem do Twojego domu lub hotelu. Po zamówieniu wizyty połączymy Cię z wykwalifikowanym terapeutą dostępnym w Twoim rejonie. Przyjedzie do Ciebie o wyznaczonej godzinie z niezbędnym wyposażeniem, aby zapewnić Ci zabieg masażu lub rehabilitacji.

Jakie usługi oferuje Homedi?

W ofercie Homedi dostępne są różnego rodzaju masaże (np. klasyczny, relaksacyjny, leczniczy) oraz usługi z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji dla dorosłych, osób starszych, dzieci i niemowląt. Homedi oferuje również usługi masażu w pracy oraz podczas eventów, targów i konferencji.

Czy terapeuci Homedi są wykwalifikowani i ubezpieczeni?

W Homedi przykładamy bardzo dużą uwagę do wysokiej jakości usług świadczonych przez naszych terapeutów. Przeprowadzamy staranną selekcję kandydatów oraz weryfikujemy ich kompetencje podczas spotkania rekrutacyjnego. Wszyscy posiadają wymagane kwalifikacje i ubezpieczenie. Dodatkowo, po każdej wizycie masz możliwość oceny swojego terapeuty. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, czy należycie wykonują swoje obowiązki i czy spełniają nasze wymagania.

W jakich lokalizacjach są dostępne usługi Homedi?

Dla klientów indywidualnych jesteśmy dostępni na terenie Warszawy i okolic. Rozwijamy się bardzo dynamicznie i już niedługo nasze usługi będą dostępne w kolejnych miastach Polski. Chcesz być poinformowany o usługach Homedi w Twoim mieście? Zapisz się tutaj i otrzymaj powiadomienie!

W jakie dni i w jakich godzinach są dostępne usługi Homedi?

Nasi terapeuci przeprowadzają wizyty codziennie w godzinach 7:00 – 22:00. Możesz także skontaktować się z naszą infolinią od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.

Jaki jest czas trwania wizyty?

Dostępne długości zabiegu masażu to 60, 90 i 120 minut. Dla usług fizjoterapii i rehabilitacji czas trwania wizyty wynosi 60 minut.

Ile kosztuje wizyta?

W Homedi pragniemy, aby profesjonalne usługi masażu, fizjoterapii i rehabilitacji były dostępne dla każdego. Dlatego stworzyliśmy dedykowane pakiety rabatowe, abyś mógł jeszcze częściej korzystać ze swoich ulubionych usług. Zapoznaj się z naszym cennikiem i pakietami rabatowymi tutaj.

Czy mogę płacić gotówką?

Nasi terapeuci nie przyjmują płatności gotówką. Dla Twojej wygody i bezpieczeństwa, wszystkie płatności dokonywane są online.

Czy mogę zamówić masaż dla więcej niż jednej osoby?

Jak najbardziej. Możesz zamówić zabieg masażu dla dwojga (dwóch terapeutów masuje jednocześnie dwie osoby) oraz jeden po drugim (jeden terapeuta masuje najpierw jedną, a później drugą osobę). Dla usług fizjoterapii i rehabilitacji możliwe jest zamówienie wyłącznie jednego terapeuty. Jeśli chcesz zorganizować event z wykorzystaniem masażu dla większej ilości osób, skontaktuj się z nami.

Czy mogę zamówić wizytę dla kogoś innego?

Jak najbardziej, jeśli chcesz zamówić usługę Homedi dla swoich bliskich to możesz to zaznaczyć w trakcie procesu zamówienia. Jeśli ma to być niespodzianka to pamiętaj, aby podać swoje dane i numer telefonu. Jeśli prowadzisz hotel lub SPA i potrzebujesz dodatkowych terapeutów, skontaktuj się z nami.

Czy są jakieś przeciwwskazania do masażu?

Przed każdą wizytą terapeuta przeprowadzi krótki wywiad i na jego podstawie zdecyduje, czy może przeprowadzić zabieg masażu. Przeciwwskazania do jego wykonania to:

 

– Gorączka, złe samopoczucie, choroby zakaźne

– Krwotoki lub zagrożenia ich wystąpienia

– Ostre stany zapalne

– Choroby skóry, którym towarzyszą pęcherze, wypryski i przerwanie ciągłości skóry

– Łamliwość kości

– We wczesnych stanach po złamaniu kości (oraz niepełny zrost kostny)

– We wczesnych stanach po naderwaniu i zerwaniu ścięgien oraz mięśni

– Zapalenie żył

– Niewyrównane wady serca, krótki okres po zawale

– Nowotwory

– Nadciśnienie tętnicze w stadium zaawansowanym

– Miażdżyca (nadmierna ilość nagromadzonego w tętnicach cholesterolu)

– Hemofilia (nieprawidłowe krzepnięcie krwi)

– Skaza naczyniowa (kruche naczynia)

– Epilepsja

– Osteoporoza

– Inne choroby zakaźne

 

W przypadku, gdy pojawią się jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia wybranego zabiegu, masażysta może zaproponować odpowiednią alternatywę.

Jestem w ciąży, czy mogę skorzystać z masażu?

Jak najbardziej, w naszej ofercie znajduje się również dedykowany masaż dla kobiet w ciąży. Jednak przed jego wykonaniem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym oraz otrzymać zgodę na skorzystanie z takiego zabiegu. W przypadku braku przeciwwskazań masaż może być przeprowadzony już po pierwszym trymestrze i być kontynuowany do 8. miesiąca ciąży.

Jak przygotować się do zabiegu masażu?

Nasi terapeuci przyjeżdżają z kompletnym wyposażeniem: stołem i oliwką do masażu oraz innymi niezbędnymi akcesoriami. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby jak najlepiej skorzystać z wizyty:

 

 Przed masażem weź ciepły prysznic lub kąpiel

 Przygotuj miejsce oraz odpowiednią temperaturę pomieszczenia

 Zepnij włosy (jeśli są długie), aby nie zabrudziły się od oliwki

 Przygotuj jeden mały i dwa duże ręczniki oraz koc (będą narażone na zabrudzenie oliwką)

 Zdejmij biżuterię, aby nie przeszkadzała w trakcie masażu

 Przygotuj ulubioną muzykę relaksacyjną (opcjonalnie)

 

Nie spożywaj obfitych posiłków, alkoholu oraz kawy, aby nie pobudzać organizmu bezpośrednio przed jego planowanym wyciszeniem

Jak przygotować się do zabiegu rehabilitacji?

Na pierwszą wizytę należy przygotować kompletną dokumentację medyczną dotyczącą danego schorzenia lub dolegliwości. Terapeuta przeprowadzi wywiad i na podstawie dostępnych wyników badań takich jak RTG, USG narządu ruchu, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa zastosuje odpowiednią terapię. Na każdą wizytę należy także założyć swobodne ubranie.

Muszę odwołać wizytę. Co zrobić?

Jeśli musisz odwołać wizytę, nie ma sprawy! Pamiętaj jednak, aby to zrobić odpowiednio wcześniej. W przeciwnym razie zostanie pobrana opłata rezerwacyjna (dla zamówień pakietowych odpowiednik w jednostce czasu), ponieważ nasi terapeuci planują swoje wizyty z wyprzedzeniem i w tej sytuacji tracą szansę na wynagrodzenie:

 

– W trakcie akceptacji wizyty przez terapeutę i powyżej 24h przed wizytą – brak opłaty rezerwacyjnej
– 4 – 24h przed wizytą – 25% wartości zamówionej wizyty
– 2 – 4h przed wizytą – 50% wartości zamówionej wizyty
– Poniżej 2h przed wizytą – całkowita wartość zamówionej wizyty

 

Pozostałą kwotę zwrócimy na Twoje konto w ciągu 7 dni roboczych.

Żaden terapeuta nie potwierdził mojego zamówienia. Czy otrzymam zwrot pieniędzy?

Oczywiście. Jeśli żaden terapeuta nie przyjął Twojego zamówienia to zwrócimy pieniądze na Twoje konto w ciągu 7 dni roboczych.

Czy mogę zamówić wizytę bezpośrednio u terapeuty z pominięciem Homedi?

Nasza działalność opiera się na tym, aby łączyć sprawdzonych i wykwalifikowanych terapeutów z klientami oczekującymi profesjonalnej obsługi i najwyższej jakości świadczonych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza praca wnosiła wartość dla obu tych stron. Nasi terapeuci nie są upoważnieni do przyjmowania zamówień poza systemem i jest to niezgodne z naszym regulaminem oraz zasadami współpracy.

Masaż biurowy

Jak wygląda masaż biurowy?

Masaż w pracy jest wykonywany przez ubranie i bez użycia oliwki, o dogodnej godzinie dla każdego pracownika. Sesja odbywa się na specjalnie przystosowanym fotelu oraz przy muzyce relaksacyjnej. Masowane są części ciała najbardziej narażone na napięcia mięśniowe i dolegliwości bólowe: kark, plecy, ramiona i nadgarstki.

Czy wymagane jest specjalne pomieszczenie?

Nie ma szczególnych wskazań co do miejsca wykonania masażu work site, może być on przeprowadzony w każdym miejscu przestrzeni biurowej, także na open space. Aby uzyskać najlepsze efekty relaksacji i odprężenia, zalecamy jego przeprowadzenie w zaciszu sali konferencyjnej z możliwością odtworzenia muzyki relaksacyjnej.

Jaki jest czas trwania masażu?

Dostępne są różne zakresy czasowe w zależności od potrzeb i preferencji pracowników. Zazwyczaj przeprowadzamy 15, 20 lub 30-minutowe sesje.

Czy są jakieś przeciwwskazania do masażu?

Masaż biurowy jest całkowicie bezpieczny i każdy może z niego skorzystać, bez względu na wiek. Przed każdą sesją terapeuta przeprowadzi krótki wywiad i na jego podstawie zdecyduje, czy może przeprowadzić zabieg.

Czy kobiety w ciąży mogą skorzystać z masażu?

Jak najbardziej. Kobiety w ciąży są szczególnie narażone na przeciążenia kręgosłupa i stawów, dlatego sesje masażu pomogą zlikwidować napięcia mięśniowe i złagodzić dolegliwości bólowe. Jednak przed jego wykonaniem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym oraz otrzymać zgodę na skorzystanie z takiego zabiegu. W przypadku braku przeciwwskazań masaż może być przeprowadzony już po pierwszym trymestrze i być kontynuowany do 8. miesiąca ciąży.

Jak przygotować się do masażu?

Zaletą masażu biurowego jest to, że jest wykonywany przez ubranie i bez użycia olejków, tym samym nie wymaga żadnych czynności przed ani po jego ukończeniu. Wystarczy krótka przerwa w pracy na chwilę relaksu i odprężenia!

Jak często należy korzystać z masażu?

Pierwsze efekty można uzyskać już po kilku sesjach. Jednak aby osiągnąć długoterminowe korzyści z leczniczych właściwości masażu, zalecamy jego regularne przeprowadzenie co najmniej raz w tygodniu.

Czy masażysta używa środków dezynfekujących?

W Homedi przykładamy bardzo dużą uwagę do przestrzegania zasad higieny i czystości przez naszych terapeutów. Po każdej sesji stosowane są środki do dezynfekcji rąk i stanowiska masażu oraz wymieniane jest pokrycie na podgłówek.

Chcę zorganizować event / targi / konferencję z wykorzystaniem masażu. Czy mogę się skontaktować?

Oczywiście, pomagamy w organizacji wszelkiego rodzaju eventów z wykorzystaniem masażu. Od kameralnych wydarzeń dla wąskiej grupy uczestników, po sesje masażu podczas dużych targów i konferencji. Zapraszamy do kontaktu!

Czy mogę sfinansować usługę masażu biurowego z funduszu socjalnego?

Benefity pozapłacowe dla pracowników takie jak masaż biurowy mogą być dofinansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Co więcej, w niektórych sytuacjach pracownik, któremu pracodawca finansuje taką usługę nie uzyskuje przychodu z tego tytułu (tym samym są bez PIT).